Bemutatkozás

" Megszülettünk hirtelen, egyikünk se kérte Kérve kérünk szép jelen: Meg ne büntess érte..." /Devecseri Gábor/
Intézményünk 2000. január 24-én került átadásra. A település központjában helyezkedik el. Jelenleg 4 aktívan működő csoportunk van. 2021. szeptember 1-től a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány a fenntartónk. Az intézmény személyi és tárgyi ellátottsága jó. 9 fő óvodapedagógus, 2 fő pedagógiai asszisztens, 1 fő óvodatitkár, 4 fő dajka és 1 konyhai dolgozó látja el az intézménynél a gyermekeket. A dolgozók valamennyien rendelkeznek a munkájuk végzéséhez szükséges szakmai képesítéssel. Intézményünk épületének és udvarának felszereltsége támogatja eredményes pedagógiai munkánkat. Biodiverz udvarunkat kiegészítő zöldséges kertünk saját élményű tapasztalatszerzésre ad lehetőséget. A kerti tevékenységek során a fenntarthatóság elveit alkalmazzuk és adjuk át a gyermekeknek és az őket nevelő családoknak.
Nevelőtestületünk az „Együtt az úton …” szellemiségű, saját készítésű pedagógiai programmal dolgozik, melynek nevelési célja olyan képességek, készségek fejlesztése, amely tiszteletben tartja a gyermek egyéniségét, egyéni fejlődési ütemét, érdeklődését, személyiségének természetes fejlődését. Olyan kapcsolatteremtő képességgel rendelkező gyermekek nevelését tűztük ki célunknak, akik környezetükben jól eligazodnak és az együtt elért eredmények megalapozzák a majdani iskolai nevelésüket. Fontosnak tartjuk a különbözőségek elfogadását, egymás segítését, támogatását. Mindezek megvalósításához szeretetteljes, bátorító, ösztönző légkört alakítunk ki. Figyelmünk kiterjed a különleges bánásmódot igénylő gyermekekre is. Nevelőtestületünk határozott törekvése, hogy óvodánk az önfeledt játszás, mozgás otthona legyen. Nyugalmat, biztonságot sugárzó hely, ahol a gyermek szeretetre, megértésre, harmóniára, segítő szándékú, gyermek-centrikus felnőttekre talál.
Varga Zoltánné
óvodavezető